ЗДО ”Барвінок”, Якушинці
Вінницька область, Вінницький район

Річний звіт директора про діяльність ЗДО

ЗВІТ

директора ЗДО «Барвінок»

за 2019-2020 н.р.

Юнової Г.В.

Розділ І. Організація навчально-виховного процесу

 

1.1. Організаційно-правові засади діяльності ЗДО

Заклад дошкільної освіти  «Барвінок»  здійснює свою діяльність відповідно до:

  • Конституції України;
  • Закону України «Про дошкільну освіту»;
  • Базового компонента дошкільної освіти;
  • Закону України «Про охорону дитинства»;
  • Програми навчальної діяльності «Дитина»;
  • Статуту ЗДО, інших нормативно-правових документів.

Статут дошкільного навчального закладу затверджений 28.08.2018р.

Заклад дошкільної освіти «Барвінок» знаходиться за адресою: вул. Б. Хмельницького 70 с.Якушинці, 23222, Вінницького району Вінницької області. Розташований в центрі села Якушинці. Розрахований заклад на 49 місць, однак в 2019-2020 навчальному році в закладі виховується  75 дітей. В закладі діє 3 групи: друга молодша, середня та старша. Заклад працює за 10,5-годинним режимом роботи, з 07.30 до 18.00. На початку навчального року була здійснена перевірка готовності усіх об'єктів до роботи, що підтверджується актом готовності ЗДО до нового навчального року.

На початку навчального року був затверджений річний план роботи закладу на 2019-2020 н.р. та план оздоровчої роботи на літній період. З метою підвищення теоретичного рівня та фахової майстерності педагогів, я як керівник забезпечила участь вихователя Зварич С.В.  у курсах при ВАНО (за графіком), здійснювала знайомство педагогів з новинками науково-методичної літератури, педагогічними виданнями. У серпні місяці з Якушинецьким ліцеєм  заключила  угоду про співпрацю з ЗДО «Барвінком», в якій передбачено відвідування різних занять, свят, розваг, уроків, знайомство з першою вчителькою.  З метою самоосвіти опрацювала з педагогічними працівниками у вересні місяці  методичні рекомендації щодо здійснення роботи по темі: «Наступність роботи ЗДО і школи». У 2019-2020 н.р. освітньо-виховна діяльність у закладі  здійснювалася  згідно навчальної програми «Дитина». З метою підвищення фахової майстерності педагогів та якості освітнього процесу проводили взаємовідвідування занять між колегами.

 

1.2. Кадрове забезпечення

ЗДО «Барвінок»  частково укомплектований педагогічними кадрами. У закладі працює 7- педагогів: 1 - директор, 1 – інструктор з фізкультури, 1 – керівник театрального гуртка, 5 - вихователів. З них: 2  педагоги мають вищу освіту, 5- середню-спеціальну. Вакансія музичного керівника вільна.

Окрім педагогічних працівників в закладі працює 12 працівників. Відповідно до наказу ВОКТС Якушинецької ОТГ №101-к від 11.11.2019року «Про внесення змін до штатного розпису закладів дошкільної освіти Якушинецької сільської ради» було скорочено 0,5 ставки слюсара-електромонтера та посаду машиніста(кочегара) котельні, за рахунок скорочення пасади машиніста (кочегара) котельні введено  кочегара на сезон. Станом на 01 вересня 2020 року у ЗДО «Барвінок» штатний розпис становить 18,6 штатних посад, з них 7,9 – педагогічні працівники  і 10,7 – тех. працівники.

 

         Для підвищення кваліфікаційних знань педагогів, у закладі практикується періодичне проведення навчально-виховних семінарів та участь педагогів закладу у семінарах на базі інших закладів дошкільної освіти Якушинецького ОТГ. На базі нашого садочка було проведено методичні рекомендації для педагогів, щодо проведення занять з фізичної культури у всіх групах «Заняття з фізичної культури» (Степанова Т.К.), майстер-клас «Використання здоров’язберігаючих технологій в ЗДО» (Степанова Т.К.), методичне об'єднання: «Сенсорний розвиток дітей дошкільного віку через дидактичні ігри»(Пастушак О.В.), методичні посиденьки «Разом про довкілля дбаємо, щасливе майбутнє маємо»(Оленчук В.І.), семінар-практикум: «Нетрадиційні техніки малювання в дитячому садку та їх роль в розвитку дітей дошкільного віку »(Зварич С.В.)

Протягом року  усім працівникам ЗДО виплачувалися премії, що позитивно позначалося на роботі всього колективу закладу.

Наймолодшим спеціалістом у закладі є вихователь Пастушак Ольга Володимирівна. З боку старших колег їй надавалася постійна фахова підтримка та допомога у вирішенні різноманітних педагогічних завдань, пошуках правильного індивідуального підходу до дітей тощо.

Курси підвищення кваліфікації при ВАНО пройшла з 23 вересня по 04 жовтня 2019 році  інструктор з фізкультури Степанова Т.К. і у травня 2020року була атестована. У квітні 2020 року вихователь Зварич Світлана Василівна розпочала онлайн курси  підвищення кваліфікації. 

Протягом року педагогічний колектив закладу намагався працювати творчо та відповідально. Зокрема, педагогами були опрацьовані фахові матеріали щодо вирішення необхідних педагогічних задач в групах, постійно відбувався обмін досвідом один з одним, а також з педагогами з інших ЗДО Якушинецького ОТГ. З мого боку, як керівника, постійно надавалася необхідна підтримка та допомога у пошуку різноманітних матеріалів по підвищенню кваліфікаційного рівня педагогів, крім того надавалася моральна та психологічна допомога у пошуку способів розв'язання конфліктних ситуацій, які виникали протягом року.

Протягом навчального року усі працівники закладу проходять двічі на рік медичне обстеження.

1.3. Матеріально-технічна та навчально-методична база

Загальний стан території закладу відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Зокрема, територія закладу укомплектована ігровими майданчиками, кожна вікова група має свою територію. Працівниками закладу спільно з батьківським комітетом було докладено чимало зусиль за для естетичного оформлення території закладу, зокрема усе ігрове обладнання було пофарбоване у яскраві кольори.

Уся територія закладу є рівнинна, з боку директора постійно здійснюється контроль за своєчасним прибиранням, косінням трави в літній період, відповідністю санітарно-гігієнічним нормам території, прилеглої до закладу.

Приміщення закладу, окрім груп, має і музичну залу, яка є і спортивною залою.  Музична зала оснащена необхідним обладнанням, зокрема: піаніно, музичним центром, відео програвачем, у грудні 2019р. було придбано телевізор. Зі спортивного обладнання зала оснащена гімнастичною драбиною, лавами, кубами, обручами, м'ячами, скакалками, канатом, а також нетрадиційним обладнанням, виготовленим педагогами. Керівником театрального гуртка та вихователями забезпечується естетичне оформлення музичної зали до різноманітних святкових заходів, які проходять у закладі.

У кожній віковій групі по мірі можливостей створені куточки образотворчої, фізкультурної,  природи та ручної праці. Зокрема, в куточку образотворчої діяльності містяться кращі спільні вироби педагогів, дітей, та їх батьків, знаходяться природні та роздаткові матеріали, методичні розробки педагогів з нетрадиційних занять тощо. Куточки з фізкультурної діяльності оснащені м'ячами, кеглями, скакалками, нетрадиційним обладнанням. Куточки природи містять календар природи, вазони, у старшій групі є живий куточок – акваріум з рибками.

У березні 2020 році відповідно до перевірки з пожежної безпеки було зроблено ряд роботи відповідно до припису перевіряючого, а саме:

  • демонтована стеля  пластикова у кухні та підшита гіпсокартоном ;
  • демонтована стеля  пластикова у першому коридорі та підшита азбестовими плитами;
  • на усіх  високих  порогах, були зроблені плавні переходи;
  • двері у другій молодшій групі та до музично-спортивного залу були переставлені.

У листопаді місяці 2019 року було перекрито дах на сараї де зберігаються дрова та вугілля.

 

З технічних засобів навчання, окрім вище згаданих, є комп'ютер, ноутбук та принтер також ЗДО  підключений  до мережі Інтернет, завдяки якій можна здійснювати пошук нових цікавих ідей, а також роздруковувати нові матеріали.

1.4. Організація харчування дітей

Стан харчоблоку ЗДО відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Харчоблок складається з основного приміщення - кухні, та комори, в якій зберігаються продукти. Кухня оснащена холодильником, морозильною камерою, плитами, духовою шафою, водонагрівачем. Постійно оновлюється кухонний інвентар. Наявна відповідна документація з організації харчування дітей.

 Директором  спільно з медичною сестрою ведеться постійний контроль за якістю приготованих страв. Так, у 2019-2020 н.р. випадків харчових отруєнь дітей у закладі не було. Робота з організації харчування дітей ЗДО “Барвінок” здійснюється згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2004 № 1591 “Про затвердження норм харчування у начальних та оздоровчих  закладах”, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом МОН України від 17.04.2006 № 298/227, Наказом МОНМС України від 26.02.2014 № 202/165 “ Про затвердження змін до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах”.

В закладі діти забезпечені гарячим 3-х разовим харчуванням. Вартість харчування на 1 дитину становить  - 44 грн., батьківська плата становить - 22грн та 22грн. - бюджетні кошти. У закладі харчуються діти пільгових категорій:

- безкоштовно: діти, батьки яких на даний час перебувають в зоні АТО.

- 50% від загальної суми:багатодітні родини.

 Прийом продуктів впродовж 2019-2020н.р. здійснювався від постачальників м'ясо-ТОВ «Ковінько-ковбаси», «Деражня-Арго» , молоко та молочні продукти-«Хмельницька маслосирбаза» , крупи, риба, фрукти, олія, овочі та інші-ФОП Федченко В.М., та ФОП Облапенко С.В., хліб-ПАТ Концерн хлібпром . Постачання продуктів харчування здійснюється  вчасно (з періодичністю 1-2 рази в тиждень), з відповідними супровідними документами.

 

1.5. Медичне обслуговування дітей

Медичне обслуговування дітей у закладі здійснює медична сестра Цвіркун Ірина Дмитрівна. За відсутністю місця, медична сестра не має окремого медичного кабінету, однак це не заважає їй виконувати свої посадові обов'язки. Медична сестра веде необхідну документацію, здійснює перевірку санітарного стану приміщень а також здійснює медичний супровід дітей, у разі потреби надає їм невідкладну медичну допомогу. Не залишаються осторонь медичного забезпечення ЗДО і працівники Якушинецької  амбулаторії, і при необхідності надають кваліфіковану допомогу. Медсестра слідкує за дотриманням протиепідемічного та температурного режимів у ЗДО, разом з вихователями слідкує за тим, аби заклад не відвідували хворі діти. Окрім того, медична сестра здійснює санітарно-просвітницьку роботу з дітьми та їх батьками, а також з персоналом закладу. Біля робочого місця медсестри знаходиться інформаційний медичний бюлетень, на якому висвітлюється необхідна просвітницька інформація.

Директором разом з медичною сестрою здійснюється постійний контроль за станом фізкультурно-оздоровчої роботи в закладі, зокрема, за систематичністю прогулянок дітей на свіжому повітрі, організацією рухливих ігор, проведення гімнастики пробудження, та інших заходів, спрямованих на розвиток фізичного здоров'я дітей.

 

Розділ II. Результативність навчально-виховного процесу

2.1. Інваріантна та варіативна частини змісту дошкільної освіти

(за освітніми лініями)

Одним з нормативних документів, яким керується ЗДО «Барвінок» у своїй діяльності, є Базовий компонент дошкільної освіти. Цей документ дає можливість педагогам правильно скоординувати свою навчальну та виховну діяльність, зрозуміти, на що необхідно звернути увагу у першу чергу. Так, освітня лінія «Особистість дитини» забезпечується зверненням особливої уваги на фізичний розвиток та здоров'я дитини; з безпеки життєдіяльності в закладі проводяться тематичні тижні, в ході яких формується у дитини уважне та відповідальне ставлення до свого життя та здоров'я. Під особливим контролем педагогів та обслуговуючого персоналу знаходиться і гігієна дошкільників. Зокрема, проводиться чітка робота з батьками, щодо необхідності дотримання гігієни дітей вдома, недопущення відвідування дітей у ЗДО у брудному одязі, хворому.

Дотримується і рівень рухової активності дошкільників, що забезпечується рухливими іграми, фізкультурними заняттями, прогулянками на свіжому повітрі тощо.

Для формування особисто-оцінної компетенції педагоги закладу намагаються здійснювати індивідуальний підхід до кожної дитини, однак не забуваючи про необхідність формування у дитини вміння налагоджувати взаємодію з однолітками. Відповідно до наказу відділу освіти, культури та спорту Якушинецької сільської ради від 11.03.2020року № 25-ос« Про призупинення навчально-виховного процесу в закладах дошкільної та загальної середньої освіти» з метою запобігання поширенню COVID-19. Педагогічні працівники нашого закладу  на період призупинення  навчання  забезпечували виконання освітніх програм закладу з використанням технологій дистанційного навчання (Viber, facebook).

 

 

2.2. Організація свят, виховних та спортивно-масових заходів

Відповідальність за організацію свят, виховних та спортивно-масових заходів у ЗДО покладається на керівника театрального гуртка, інструктора  з фізкультури та вихователів. У своїй роботі вони намагаються урізноманітнювати свята, наповнювати їх казковими героями, різною атрибутикою, а також активно залучати дітей та батьків. У вересні 2019року було проведено конкурс «Осіння фантазія» (кращий букет вихователя), розвага «Лисиця та журавель» - інсценівка казки (театр ложок); у жовтні конкурс на краще оформлення художньо-естетичних  куточків в групах, фото виставка: «Здорова дитина – щаслива родина», виготовлення малюнків та виробів на осінню тематику  «Настала осінь»; у листопаді виставка з природного матеріалу «Щедра осінь» свято «Свято осені»; у грудні конкурс: «Лист до Миколая», конкурс: «Моя власна казочка», розвага «Хата на тата», «Новорічні ранки»; у січні 2020року «Зимові народні свята на Україні» перегляд відео презентацій, «Різдвяні свята»

 

Розділ III. Окремі питання управління дошкільним навчальним закладом

 

ЗДО «Барвінок» здійснює свою діяльність відповідно до річного плану роботи закладу на навчальний рік та плану оздоровчої роботи на літній період. Директором постійно здійснюється  контроль за веденням ділової документації вихователями, а також усіма працівниками закладу, відповідно до їх посадових обов'язків.

Відповідно до річного плану роботи у закладі систематично проводяться педради , наради при директору, виробничі наради, загальні збори колективу. Велику роль приділяємо роботі з батьками, а саме: консультації: «Руховий розвиток старших дошкільників у дитячому садку та родині», «Ігровий простір дитини: закони розвитку дитячої гри», «Як привести дитину в садок і залишити її там без сліз», «Казка для адаптації до дитячого садка», «Одяг дитини в різні пори року», «Роль батьків у вихованні дитини», «Сортування сміття», батьківські збори. У нашому закладі створені у кожній віковій групі ініціативні групи і вони є невід'ємною частиною діяльності нашого закладу.

Усі працівники нашого закладу  дотримуються у своїй діяльності вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці. Протягом 2019-2020 н.р. нещасних випадків у роботі ЗДО «Барвінок» не було.

Я,  висловлюю щиру подяку за підтримку та розуміння усьому колективу нашого закладу, сільському голові Романюку В.С.,  начальнику ВОКС  Мазурику А.Д., директору Якушинецької школи-гімназії Щербань О.В., ініціативній групі нашого закладу.

Логін: *

Пароль: *